Digital Ocean Öğrenciye 50 Dolar Kredi Veriyor

Digital Ocean Öğrenciye 50 Dolar Kredi Veriyor

DigitalOcean ABD’nin New York şehri merkezli internet servis sağlayıcı firma. DigitalOcean’ın; merkezi New York haricinde San Fransisco, Toronto, Amsterdam, Londra, Frankfurt ve Singapur’da veri merkezleri bulunmaktadır. Bu servisi kullanarak sunucu oluşturabilirsiniz. İster kendi web sitenizi hızlı sunucularında barındırın, isterseniz sunucular üzerinde çalışmalar yapın. Digital Ocean öğrenciye 50 dolar kredi veriyor eğer öğrenciyseniz birazdan anlatacağım yöntemle 50 $ kredi ile (verdiğim linkten üye olursanız 60 $ kredi olacak) eğer değilseniz 10 $ kredi ile başlayabilirsiniz.

Digital Ocean Ne Oluyor?

Digital Ocean’ın biraz çalışma mantığından bahsedeyim. Öncelikle siteye kaydolduktan sonra sizden kredi kartı bilgilerinizi istiyor. İçinden siz istemedikçe herhangi bir ücret çekmiyor. Sisteme dolar bazında kredi yüklüyorsunuz. Sunucunuzu oluştururken ihtiyacınıza göre özelliklerini yükseltebiliyorsunuz. En ufak paket aylık 5 $ fiyatında. Ancak sunucuyu oluşturduktan sonra direk hesabınızdan 5 $ çekmiyor. Siteniz açık kaldığı süre boyunca saatlik olarak bu krediyi alıyor.

Bu ne demek peki? Digital Ocean’ın çok hoşuma giden bir özelliği bu. Sunucunuzu istediğiniz zaman kapatıp açabiliyorsunuz. Kapalı kaldığı sürelerde herhangi bir kredi ödemek zorunda kalmıyorsunuz. E bu ne işe yarayacak? Özellikle öğrenciyseniz ve bir şeyler öğrenmek için kullanacaksanız bu sistem tam size göre. Çalışmalarınızı yapacağınız sırada sunucuyu açık bırakarak diğer zamanlarda kapatabilirsiniz bu sayede gereksiz ücretler ödemekten kurtulmuş olacaksınız. Bu özellik tabi ki sadece öğrenciler düşünülerek yapılmamıştır tahminimce ancak öğrenciyi de ciddi anlamda düşündüklerini belirtmek isterim.

 

Digital Ocean sunucu oluşturma arayüzü
Digital Ocean sunucu oluşturma arayüzü

Digital Ocean Öğrenciye 50 Dolar Kredi Veriyor

Digital Ocean eğer öğrenciyseniz size 50 $ lık bir kredi veriyor. Bu da sitenizi kurduktan sonra 10 ay boyunca (5 $ lık paketi alırsanız tabi :) )ücret ödemeden kullanabileceğiniz bir sunucu demek oluyor. Eğer bir web sitesi yapacağım fakat sürekli açık kalmayacak diyorsanız zaten daha uzun bir süre kullanabilirsiniz. Ancak 12 ay boyunca bu krediyi kullanmazsanız otomatik olarak hesabınızdan siliniyor.

Digital Ocean’dan 50 Dolar Kredi ‘yi Nasıl Alabilirim?

Aslında Digital Ocean’ın sitesine girdiğinizde hemen size “öğrenci misin?” öyleysen al 50 dolar kredi demiyor. Bu 50 dolarlık hediye aslında GitHub ile yaptığı bir anlaşmadan kaynaklanıyor. Bu nedenle öncelikle GitHub’a üye olmalısınız. Üye olduğunuz email adresinin okuldan almış olduğunuz edu.tr uzantılı email olmasına dikkat edin. Şu linkten GitHub ile anlaşmalı birçok şirketin ortaklıklarını görebilirsiniz. Biraz ekranı aşağıya kaydırdığınız zaman Digital Ocean’ın “Simple cloud hosting, built for developers” yazısını zaten göreceksiniz. Hemen oradan promo kodunuzu alarak Digital Ocean’a kayıt olduktan sonra kullanabilirsiniz. Ama acele etmeyin eğer aşağıdaki linkten Digital Ocean’a kayıt olursanız direk olarak 10 $ promo kodunuz daha olacak. GitHub ve aşağıdaki link sayesinde 60$ lık promo koda ücretsiz sahip olabiliyorsunuz. Eğer başka bir referrer linkte bulabilirseniz aynı şekilde 10 $ alabilirsiniz.

Digital Ocean 50 Dolar Kredi Almak İçin Buraya Tıklayın

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir