LoL Yorick ve Talon Şampiyon Güncellemesi

LoL Yorick ve Talon Şampiyon Güncellemesi

Merhaba herkese. Yorick ve Talon şampiyon güncellemesi ve suikastçı güncellemeleri hakkında fazla bilinmeyen güncellemeleri ele alacağız. İtalyan bir Riot çalışanın söylediğine göre 6.18, 6.19 veya 6.20 yamalarından birinde Yorick güncellemesinin geleceği bildirildi. Uzun süredir bu konuda tartışmalar olunduğu biliniyordu. Birkaç sefer yenileme yapılmaya başlandı, oyunculardan fikir alındı ancak bu güncelleme uygun noktaya ulaşamadığı düşünüldüğü için rafa kaldırılmıştı.

League of Legends’in sayfasından bir görüntü

Peki Neden Yorick Şampiyon Güncellemesi Gelecek?

Bilindiği üzere Yorick oldukça güçlü bir şampiyon. Bulunduğu koridoru çok rahat bir şekilde ezebiliyor. Rakibi bezdirerek koridoru domine edebiliyor üstelik fazladan bir çaba sarf etmesine gerek kalmıyor. Rakip oyuncunun oyun zevkini bir nevi öldürüyor. Ancak oyun başlarında bu kadar güçlü olmasına rağmen oyun sonuna doğru çok güçsüz, pasif ve işlevsiz kalıyor. Takım ile uyum sağlayamıyor. Koridoru ne kadar yenseniz bile oyunu kazanma konusunda büyük sıkıntılar veriyor. Böyle bir senaryo çoğu oyuncu tarafından hoş bir durum teşkil etmiyor. Riot’da bunu görmüş olacak ki bu sefer gerçekten kolları sıvadı.

Yorick’e gelen bu şampiyon güncellemesi tamamen yeni bir şampiyon konseptinde olmayacak. O yüzden Yorick oyuncuları merak etmesin yine üst koridorda mezarcı şampiyon ile oynayabilecekler. Anca pasifinden ultisine bütün yeteneklerinin değiştirileceğini düşünüyorum. Poppy, Sion ve Taric’e gelen görsel güncellemeler gibi kökten görsel değişimler geçirecek olsa da mezarcı rolündeki şampiyonumuz yine değişmeyecek.

Suikastçı Şampiyon Güncellemeleri

Riot suikastçılarıda elden geçirecek. Bunu büyücü şampiyonlara veya saldırı gücü taşıyıcılarına yapılan genel şampiyon güncellemesi gibi düşünebilirsiniz. Çok fazla yeteneklerde değişiklikler yapılmayacak. Ufak tefek iyileştirmelerde bulunacak Riot. Graves’e, Caitlyn’e gelen güncellemeler gibi olacağını sanıyorum. Çok fazla değişiklik olmayacak dedik ancak şunu belirteyim, 4 tane şampiyona gerçekten çok büyük değişiklik yapılacak. Ancak yine de diğer güncellemelerdeki gibi eşyalarda çok büyük değişiklikler olmayacak.

Dört büyük güncellenecek şampiyondan kesin olarak bildiğimiz şampiyon ise, başlıkta da belirtildiği gibi Talon!

Diğer 3 şampiyonun ne olduğu kesin değil.

Talon Şampiyon Günellemesi ile Ne kadar Değişecek?

Talon daha mobil bir şampiyon olacak. Haritada bol bol  gezintilere çıkabileceksiniz. Daha çok alan hasarı yerine odaksal hasar verecek. Talon’un meşhur ultisini hepimiz biliyoruz. Oyuncular tarafından sevilen bir yetenek. Riot bu yüzden buna saygı duyacak ancak daha çok alan yerine odaksal olabilir.

  • Talon’un pasifinin değişeceğini biliyoruz. Tam olarak ne gibi bir pasif gelir orası bilinmez.
  • E yeteneği bildiğiniz üzere rakibin arkasına ışınlanıyor. Bu mekaniğin kaldırılacağı biliniyor. Bu mekanik yerin daha farklı bir mesafe kapatıcı yetenek gelecek. Ancak tahminlere göre çok farklı bir mekanik gelecek gibi görünüyor. Çünkü Riot bu konuda oldukça sessiz kalıyor.
  • Ultisi ve W yeteneğinin değişmeyeceği öngörülüyor. Tabi ki ufak tefek değişiklikler yine gelebilir ancak köklü bir değişiklik olmayacağını söyleyebiliriz.

Biraz daha zorlaşacağını söyleyebiliriz. Paldur küldür saldırarak penta atamayacağız demek oluyor bu :) Ama sıkıntı yok oyunun ENN mobil şampiyonu dahi olabilir.

Bunların dışında ise Warwick’e güncelleme gelecek. Bunun yanı sıra Urgot’a yenilikte gelebilir.

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir